26 Eylül 2016 Pazartesi

Kablosuz Hoparlörde Tablo Devrimi


Gün geçtikçe kablosuz hoparlörler yaygınlaşıyor. Müzik dinlemeyi sevsek de kabloları ortada görmek istemiyoruz. Ancak sorun şu ki, kablosuz hoparlörler de tasarım harikası değiller. İşte bu soruna soundwall çözüm bulmuş.

Soundwall; sürekli müzik dinleyenler için, hoparlörü şık bir biçimde yerleştirme sorununu çözmüş bir ürün. Yağlıboya kanvas tabloların arkasına, raspberry pi mini bilgisayarı ve hoparlör yerleştirilmiş. Bu sayede hoparlör, şık bir sanat eserine dönüşmüş oluyor. Mekanın estetiğine katkıda bulunan akıllıca bir çözüm.Firmanın sunduğu resimlerden istediğinizi seçtikten sonra, eve gelip tabloyu yerleştirmek, prize takmak ve kablosuz ağa bağlanmak yeterli. Sistem Apple AirPlay destekli olduğu için, mac ya da icihazlardan, windows üzerinden de iTunes 11ile bağlanmak mümkün. Android içinse upnp sistemi gerekiyor.

61x91 cmlik tablo hoparlör 950 $,  102x152 cm hoparlör ise 2500 $ fiyat etiketine sahip. Firma, her siparişten sonra sıfırdan tablo ve hoparlörü bir araya getirip monte ediyor. Bu süreç ise bir kaç hafta sürüyor. Siz ne dersiniz, bu hoparlör ev kullanımı için yeterince güzel mi?


İfadelerİfadeler